Poznejte Kostariku

Kostarika – Potápění a Poznání

Popis cesty

 • Po příletu se ubytujeme na hotelu blízko letiště, abychom si trochu odpočali před cestou do Drake Bay.
 • Ráno v 6 hodin, abychom se vyhnuli  dopravní špičce,  pro nás přijede autobusek a převeze nás (asi 5-6 hodin) do městečka Sierpe, kde se nalodíme na člun a po stejnojmenné řece (Sierpe) pojedeme asi půl hodiny na mořské pobřeží do našeho resortu. Ubytujeme se a budeme relaxovat.
 • Další 3 dny se budeme potápět u ostrůvku Isla del Caňo. Obvykle se vyjíždí v 7 ráno a vrací se 12:30 – 13:00. Povrchový interval strávíme nejspíše na loďce, protože správa parku zakázala vstup na Isla del Caňo L. Teplota vody 24-26 stC. Život pod vodou je zde bohatý, ale je třeba počítat s nižší viditelností. Pod vodou můžeme spatřit hejna ryb, manty, žraloky, … a po cestě, pokud budeme mít štěstí, můžeme potkat migrující keporkaky. Odpoledne můžeme relaxovat u moře, u bazénu nebo prozkoumávat okolí. Jeden večer vyrazíme na „night tour“, kdy s námi půjde průvodce na procházku a ukáže vám, co všechno žije v okolí, když je tma. Můžeme spatřit noční hmyz, hady, žáby, pásovce, …
 • Poslední den v jižní části Kostariky navštívíme národní park Corcovado, který je jedním z nejvzácnějších chráněných území v Kostarice. Je tvořen především tropickým lesem, nachází se zde však i mangrovové porosty a mokřady. Zdejší biodiverzita (jak živočišná, tak i rostlinná) patří k nejvyšším na celé Zemi.  Cestovat budeme tam i zpět asi hodinu lodí. Navštívíme stanici rangerů a poté vyrazíme s jedním z nich na prohlídku pralesa. Můžeme spatřit tapíry, 4 druhy opic – chápany, vřešťany, kotuly, a malpy, žije zde také spousta jedovatých hadů.
 • Další den nás čeká celodenní přejezd do blízkosti sopky Irazú.  Ubytujeme se v hotýlku Guayabo a večer za námi přijde průvodce a seznámí nás s podrobnostmi našeho výletu k sopce.
 • Irazú (v jazyce indiánů Iaratzu) je aktivní stratovulkán, nacházející se v Kostarice v blízkém okolí hlavního města San José. S výškou 3432 m je to zároveň nejvyšší sopka Kostariky. Irazú je poměrně aktivní, od roku 1723 eruptovala asi třiadvacetkrát. Nejznámější je erupce z roku 1963, kdy Irazú zasypala popelem okolní krajinu i hlavní město. Od té doby byla poměrně neaktivní až do roku 1994, kdy o sobě dala opět vědět nejprve častými zemětřeseními a následnou menší freatickou explozí. Vrchol je tvořen několika krátery, v jednom z nich se nachází jezírko proměnlivé hloubky se zelenou vodou. Pokud je příznivé počasí, je možno z vrcholu Irazú vidět Pacifik i Karibik. Vulkán Irazú a jeho okolí byl v roce 1955 vyhlášen za národní park (rozloha 2000 ha).
 • Ráno vyrazíme busíkem (asi hodinu jízdy). Není třeba se obávat nějakého dlouhého pochodu. Parkoviště je od kráteru asi půl hodiny chůze. Po cestě zpět se zastavíme na jídlo a ještě navštívíme zahradu s orchidejemi.
 • Po snídani přejedeme do přístaviště Pavona (asi 120 km, cca 2,5 hod), kde na nás bude čekat člun a převeze nás do celkem skromného resortu Rankin Lodge v parku Tortuguero, kde se ubytujeme. Další dva dny strávíme lodními projížďkami  po vodních kanálech, omrkneme želví kladiště na karibských plážích, želví muzeum a zdoláme nejvyšší „horu“ parku – Cerro Tortuguero (100 m n.m., asi 3 km chůze), odkud je nádherný výhled.
 • Následně se přesuneme, nejprve lodí a pak autobusem, do poslední lokace naší kostarické mise – do parku Arenal, kde strávíme 3 noci.  Jeden den věnujeme procházce po visutých mostech v korunách stromů, navštívíme vodopád na řece Rio Fortuna. Odevšad bude výhled na sopku Arenal, která je dominantou celé oblasti. Další den si dáme rafting a ti méně zdatní vyrazí na místní farmu, kde se seznámí  jak místní lidé zpracovávají mléko, vyrábí čokoládu, likéry, pěstují plodiny, …. . Odpoledne strávíme koupelí ve všudypřítomných termálech.
 • Poslední den pouze přejedeme na letiště v San josé a odletíme domů vzpomínat, jak jsme se měli na Kostarice krásně J.

Ubytování

  Cena pro potápěče: 67 950 Kč

Cena pro potápěče:
67 950 Kč

  Cena pro nepotápěče: 59 950 Kč

Cena pro nepotápěče: 59 950 Kč

  V ceně cesty:

 • Ubytování ve dvojlůžkových pokojích se snídaní
 • Pozemní transport
 • Program dle rozpisu

  Není zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka
 • Pojištění
 • Strava

Plán cesty

 29.01.2022 Odlet z Prahy (7:30), přílet San José (21:00), hotel
 30.01.2022 Přesun Drake Bay (300 km, 5 h autem do Sierpe a pak lodí 30 minut), ubytování
 31.01.2022 Potápění Cano island, 2 ponory
 01.02.2022 Potápění Cano island, 2 ponory, night tour
 02.02.2022 Potápění Cano island, 2 ponory
 03.02.2022 Park Corcovado
 04.02.2022 Přejezd  Irazo Volcano (280 km, 30 minut lodí do Sierpe, 5-6 h), ubytování, relax
 05.02.2022 Ráno sopka Irazu, relax
 06.02.2022 Přejezd Moin (150 km, 3-4 h), přesun lodí Tortuguero (3 h), ubytování, relax
 07.02.2022 Ranní výjezd lodí po kanálech, procházka do parku, návštěva želvího muzea, noční vycházka
 08.02.2022 Výšlap na Cerro Tortuguero (3 km, výškově 100m), odpoledne relax
 09.02.2022 Přejezd lodí do Pavona (1.5 h),  Přesun busem do Arenalu, hotel
 10.02.2022 Arenal Combo – visuté mosty, Arenal Volcano, La Fortuna Waterfall
 11.02.2022 Relax v termálech na hotelu, výlet do městečka Fortuna
 12.02.2022 Přejezd do San José, Odlet do Evropy
 13.02.2022 Přílet Praha

Kostarika

 • Hl. město – San José
 • Měna – kostarický solón (CRC)
 • Jazyk – španělština (úřední), angličtina
 • Zásuvky – typ A a B, voltáž je 120 V a frekvence 60 Hz
 • Časové pásmo – 6 hodin
 • Náboženství – 76% římští katolíci

Kostarika (španělsky Costa Rica nebo plným názvem República de Costa Rica, český doslovný překlad Bohaté pobřeží) je republika ve Střední Americe. Sousedními státy jsou na severu Nikaragua (délka hranice 300 km) a na jihu Panama (363 km). Západní pobřeží Kostariky omývají vody Tichého oceánu, východní Karibské moře. Celková délka kostarického pobřeží je 1 466 km (z toho 212 km Karibiku a 1 254 km Pacifiku).

Potápění

 • Sezóna – dešťová květen až listopad, suchá prosinec až duben
 • Teplota vody – 23 až 30 °C

Jako potápěčská destinace, byla Kostarika objevena teprve nedávno a nabízí skvělé podmínky pro potápěče všech úrovní. Země je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů zvířat,  žijících v bujných deštných pralesích. Pod vodou se zde nalézají celá pohoří, která jsou z hladiny viditelná pouze svými vrcholky ve formě skalisek a ostrovů. Mezi nejznámější patří Kokosový ostrov, ostrovy Catalina, ostrov Cano a Murciélago, které pod vodou nabízí potápěčům k objevení bohatý podmořský život. Lze zde vidět obrovské manty, žraloky útesové, býčí, kladivouny, chobotnice, mořské želvy, siby skvrnité, mobuly, různé druhy rejnoků, trnuchy, murény a velké množství tropických ryb. Při jízdě na potápěčské lokality je šance spatřit obrovská stáda delfínů a také velryby. Během „velrybí“ sezóny (leden, únor a březen), je možné pod vodou slyšet překrásné zpěvy keporkaků. Lze je také pozorovat v červnu a červenci, kdy migrují z jižní polokoule na sever.

Galerie

Pevnina

Ponory

Máte zájem?

Vyplňte nezávaznou poptávku