Jordánsko – týden potápění a poznání

Poznejte Jordánsko

  • Jordánsko nabízí mnoho důvodů k návštěvě. Pro suchozemce jsou to především historické památky, jako je skalní město Petra, zapsané na seznamu UNESCO, nebo pouštní palác Kusejr Amra, který v roce 1898 objevil český archeolog, orientalista a spisovatel Alois Musil, ale i nádherné přírodní scenérie kaňonu Wadi Rum, jenž svým červeným pískem uchvátil mnohé filmaře a stal se krajinou sci-fi filmů. Pro potápěče je to nádherné pobřeží Rudého moře, kterého má Jordánsko sice jen něco kolem 20km, ale přesto nabízí více než 30 potápěčských lokalit. Turisté také hojně navštěvují Mrtvé moře, kde se ovšem spíše relaxuje na hladině s drinkem v ruce.
  • Ubytovaní budeme kousek pod městem Aqaba v klidném hotelu – např. MARINA PLAZA nebo podobný, ve dvoulůžkových pokojích se snídaní. Ve Wadi rum to bude Milky Way Camp nebo podobný, v Petře hotel PETRA PALACE a u Mrtvého moře DEAD SEA SPA HOTEL.

  Cena pro potápěče:

Cena pro potápěče:

  Cena pro nepotápěče:

Cena pro nepotápěče:

  V ceně cesty:

  • /

  Není zahrnuto:

  • /

Plán cesty

 28.03.2022  Odlet z Prahy (13:10), přílet Ammán (18:05), transfer na hotel se snídaní v   Aqabě
 29.03.2022  Potápění 2x / relax, hotel se snídaní
 30.03.2022  Potápění 2x / relax, hotel se snídaní
 31.03.2022  Přejezd Wadu Rum, odpoledne 4h jeep safari, pouštní kemp s večeří
 01.04.2022  Skalní město PETRA, hotel se snídaní
 02.04.2022  Křižácký hrad Kerak, Mrtvé moře, hotel se snídaní
 03.04.2022  Mrtvé moře, hotel se snídaní
 04.04.2022  Mount Nebo, město Madaba, odlet z Ammánu (18:30), přílet Praha (21:40)

Jordánsko

  • Hl. město – Ammán
  • Měna – jordánský dinár (JOD)
  • Zásuvky – typ B, C, D, F, G nebo J, voltáž je 230 V a frekvence 50 Hz
  • Časové pásmo + 2 hodiny
  • Náboženství – 92% sunitští muslimové

Jordánsko leží mezi Izraelem, Saudskou Arábií, Sýrií a Irákem a mezi poněkud „horkými“ sousedy je opravdovou oázou klidu. Lidé jsou tu přívětiví a milí, v zemi jsou na turisty zvyklí a samotné Jordánsko patří mezi stabilní a bezpečné země na Blízkém východě. Přestože by mohlo být turisty zahlceno, tak není. Netřeba se přetlačovat s davy turistů a ani potápěčských lodí tu není mnoho. Kriminalita je tu nízká a teploty v létě vysoké.

Potápění

Fauna a flóra korálového Rudého moře nabízí pestrobarevné scenérie a tak je na každém ponoru na co koukat. Jordánsko nabízí několik vraků, patří sem například vrak tanku na malé hloubce do deseti metrů, hlubší „umělý útes“ – vrak libanonské nákladní lodi Cedar Pride, i několik vraků v technických hloubkách pro technické potápěče. Samozřejmostí jsou korálové zahrady a útesy plné rybiček, které si žijí svým vlastním životem.

Galerie

Pevnina

Ponory

Máte zájem?

Vyplňte nezávaznou poptávku