Madagaskar

Poznejte Madagaskar

Termín: 2.9. – 18.9.2024 / 18.9. – 4.10.2024
 • Skvělá kombinace potápění, poznání kultury a úžasných výtvorů matky přírody, či pozorování divoké madagaskarské zvěře. Madagaskar nabízí nespočet míst, která si vás dozajista podmaní.
 • Pro potápěče a vlastně i pro nepotápěče jsou velmi zajímavými měsíce září a říjen, kdy je sezona na velryby, a listopad, kdy je sezóna na velrybí žraloky. Jinak na potápěčských a šnorchlovacích lokalitách můžeme narazit na želvy, manty a spoustu dalších, menších, rybiček na korálových reefech.
 • Ubytovaní budeme na nově vybudovaném resortu Veronika. Je tam bazén (sladká voda), hned před resortem krásná korálová zahrada (karety obrovské 150-200 kg) na šnorchlovaní. Všechny bungalovy jsou s přímým výhledem na indický oceán s neopakovatelným západem slunka.

Ubytování

Výlety

Potápění

Cena zájezdu

 • pro potápěče: 59 990,- CZK

 • pro nepotápěče: 49 990,- CZK

  V ceně cesty:

 • Pozemní transfery na Madagaskaru
 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích
 • 12 ponorů + 1 noční
 • Vzduch a zátěž
 • Plná penze
 • Výlety dle rozpisu (+3 výlety lodí pro nepotápěče)

  Není zahrnuto:

 • Mezinárodní letenka (25 - 30.000 Kč) a potápěčské / cestovní pojištění
 • Vízum (lze koupit při příletu a stojí 35 EUR)
 • Vstupy do parků a strava na suchozemském výletě
 • Tip pro personál

Itinerář

2.9./18.9.2023 Odlet Praha/Vídeň
3.9./19.9.2023 Přílet na Nosy Be, transport lodí  na Nosy Komba Veronika resort
4.9./20.9.2023 Cesta do Antsiranana (asi 10 hodin), hotel
5.9./21.9.2023 Procházka v parku Montagne de Ambre, prohlídka Antsiranana, hotel v Antsiranana
6.9./22.9.2023 Cesta do Ankarana, po ceste prohlídka  červené tsingy (Tsingy rouge Park), hotel v Ankarana
7.9./23.9.2023 Dopoledne prohlídka parku Ankarana, cesta zpět na Nosy Komba (Veronika resort)
8.9./24.9.2023 Potápění 2x, nepotápěči relax
9.9./25.9.2023 Potápění 2x / nepotápěči výlet lodí na okolní ostrovy
10.9./26.9.2023 Výlet lodí na ostrov Nosy Iranja min. 5 osob
11.9./27.9.2023 Potápění 2x / nepotápěči šnorchlování s velrybami
12.9./28.9.2023 Výlet do národního parku Loko Be na Nosy Be (lemuři, krokodýli, želvy). Poté návštěva místních trhů
13.9./29.9.2023 Potápění 2x + noční ponor / nepotápěči výlet lodí na okolní ostrovy
14.9./30.9.2023 Potápění 2x, návštěva blízké domorodé vesnice
15.9./1.10.2023 Potápění 2x
16.9./2.10.2023 Relax, sušení výstroje
17.9./3.10.2023 Odlet do Evropy
18.9./4.10.2023 Přílet Praha nebo Vídeň

3.9. / 19.9. 2023 

 • Přílet Nossy Be a přesun autem do přístavu (15 minut) a pak lodí (20 minut) na rezort, kde se ubytujeme. Rezort byl otevřen na podzim 2022 a disponuje zatím čtyřmi bungalovy, kde v každém jsou 2 pokoje pro 2-3 osoby. Každý pokoj má samostatné WC a koupelnu. Vybavený je ventilátorem. Díky natočení směrem na oceán není v bungalovech ani v nejteplejší sezónu vůbec horko. Součástí rezortu je restaurace, kde je možno si během dne objednat něco k pití (alko, nelko, káva, ..) nebo i k jídlu. Hned vedle restaurace je bazén se sladkou vodou. Dále je v areálu divecentrum, kde mají potápěči uskladněné své vybavení. Lahve se foukají mimo rezort, takže je celý den klid J. Před rezortem je krásný reef, kde se dá zaplavat, šnorchlovat a i potápět. Často jsou zde k vidění mořské želvy. Hned u moře jsou lehátka s přírodními slunečníky. Letos (2023) by měl přibýt bungalov pro relaxační masáže.
 • Na rezortu máme plnou penzi.

4.9. /20.9. 2023

 • V 7:30 vyrazíme za poznáním krás suchozemského Madagaskaru. Všechny, pro výlet nepotřebné věci, si necháme na svých pokojích a vyrazíme jen na lehko s oblečením a potřebami na 4 dny. Stačí menší batoh, případně příruční zavazadlo, které jsme měli do letadla. Nejprve pojedeme lodí (asi 20 minut) do přístavu Ankify, kde nastoupíme do připravených aut a vyrazíme do nejsevernějšího velkého města Madagaskaru – Antsinarany (Diego Suarez), kde se ubytujeme v hotelu. Je to sice jen 250 km, ale kvalita místních silnic je doslova „tragická“ (i v porovnání s naší D1 🙂 ) a tuto vzdálenost pojedeme asi 10 hodin. Je potřeba se obrnit velkou trpělivostí J. Po cestě budeme zastavovat na čurání, občerstvení a rychlý oběd. I z oken aut uvidíte, jak chudobně zde místní lidé žijí. Aby cesta rychleji ubíhala, doporučuji se zásobit dostatečným množstvím rumu, který je zde opravdu levný. Večeřet se dá buď přímo na hotelu a nebo v některé z mnoha restaurací, kterých je v jeho okolí hodně. Další možností večeře je dát si nějakou místní pochutinu ve stánku u silnice. Zde strávíme 2 noci.

 • Snídaně na rezortu, oběd a večeře ve vlastní režii.

5.9. / 21.9. 2023

 • Po snídani (na vlastní náklady) vyrazíme auty do parku Montagne do Ambre, který je asi 2 hodiny jízdy autem a nachází se v nadmořské výšce 1.000 m.n.m., takže zde může být celkem chladno a může i sprchnout. Doporučuji si s sebou vzít také teplejší oblečení a pláštěnku. V parku se nás ujmou místní rangeři a vyrazíme s nimi asi na 3-hodinovou vycházku. Seznámí nás s florou a faunou, která se v parku vyskytuje. Určitě uvidíme několik druhů chameleonů, při troše štěstí i lemurů. Na závěr vycházky spatříme krásný vodopád. Na oběd se zastavíme v nedaleké faře. Pak se přesuneme zpět do Antsiranany. Po cestě uděláme zastávku s vyhlídkou na ostrov, který je symbolem města a také spatříte největší baobab ve městě.

 • Jídlo, pití a vstup do parku ve vlastní režii.

6.9. / 22.9. 2023

 • Po snídani (na vlastní náklady) vyrazíme už se všemi věcmi do parku Tsingy Rouge (asi 2-3 hodiny jízdy), kde absolvujeme asi 2-hodinovou vycházku. Obdivovat budeme nádherné cihlově červené útvary, které vznikly působením vody na místní podloží. Pak budeme pokračovat auty k parku Arkarana (asi 3-4 hodiny), kde se ubytujeme na hotelu *** kvality 🙂
 • Jídlo, pití a vstup do parku ve vlastní režii.

7.9. / 23.9. 2023

 • Po snídani (na vlastní náklady) vyrazíme do parku. Nejprve pojedeme asi 30 minut auty a pak asi 3 hodiny po svých. Opět nás budou doprovázet místní rangeři, bez jejichž pomoci bychom nespatřili žádné zvíře (chameleoni, lemuři). Cílem procházky je dojít na místo, kde jsou šedé tsingy, což jsou takové malé skalní útvary. Přejdeme přes 2 visuté mosty k odpočívárně, kde se budeme kochat výhledem a odpočineme si. Kolem oběda vyrazíme zpět do přístavu Ankify (asi 6 hodin) a odtud zase lodí na rezort Veronika, kde začneme konečně relaxovat 🙂

 • Snídaně, oběda vstup do parku ve vlastní režii, večeře na rezortu Veronika.

8. – 16.9. / 24.9. – 2.10. 2023

 • Během těchto 9 dnů mají potápěči v plánu 12 denních a jeden noční ponor (na reefu před resortem). Každý potápěcí den se dělají 2 ponory z lodi, které jsou v dosahu 20 minut – 2 hodiny plavby člunem. Září je období, kdy se v okolních vodách vyskytují velryby (keporkaci) a je šance na ně po cestě narazit. Na lodi je k dispozici voda a ovoce nebo sušenky. Vracíme se +/- kolem oběda. Pokud by chtěl někdo více ponorů, je možné si vzít za 10 EUR lahev a jít se ještě potápět na reef před resortem. Lokality jsou zde různé – s různou viditelností od 5 do 30 m (nejčastěji bych to odhadl na 10 m), různými proudy (většina lokalit je bez proudu) a různým podvodním životem. Většinou je to „klasický“ korálový život okořeněný želvami, pak 3 lokality s menšími vraky, kde je horší viditelnost, ale které jsou nádherně zarybněné (hejna ryb, krokodýlí ryby, odranci, perutýni). Narazíme zde i na nahožábré plže. Na jedné lokalitě s nádhernou viditelností (30 m +) je možné při troše štěstí potkat žraloky kladivouny.
 • Nepotápěči budou relaxovat na rezortu a 3x absolvují výlet na okolní ostrovy, kde mohou šnorchlovat (u ostrova Sakalia se to jen hemží želvami), koupat se nebo jen relaxovat.
 • Společně vyrazíme na ostrůvky Iranja, které spojuje při odlivu nádherná, nekonečná pláž. Dá se zde vyjít na kopec k majáku a kochat se nádhernými výhledy. Ve vesničce je možno zakoupit spoustu místních suvenýrů. Jeden půlden vyplujeme všichni do Mozambického průlivu pozorovat velryby. Dalším společným výletem bude návštěva parku „Lemuria“ na ostově Nossy Be. Je to taková malá ZOO, kde spatříme různé druhy Madagaskarských lemurů, chameleonů, dále krokodýly, hady, želvy. Navštívíme také manufakturu na zpracováni květů Ylang-Ylang, které se zde destilují a olej, který vznikne, se jako esence přidává do parfémů Channel 5. Po cestě zpět do přístavu se zastavíme na místní tržnici. Asi 10 minut pěší chůze od rezortu je domorodá vesnice. Stojí za to podívat se, jak místní lidé žijí. Sice v chudobě, ale šťastní. Místní základní škola, která má 4 třídy, přivítá jakoukoliv materiální pomoc ve formě sešitů, tužek, pastelek, ….

 • Na rezortu máme plnou penzi. Vstupy do parků ve vlastní režii.

17.9. / 3.10. 2023

 • Plavba lodí na Nossy Be, odjez na letiště a odlet do Evropy.

Základní informace

 • Hl. město – Antananarivo
 • Měna – malgašský ariary (MGA)
 • Časové pásmo + 1 hodina
 • Zásuvky – typ C a E, voltáž je 220 V a napětí je 50 Hz
 • Náboženství – domorodé náboženství 52%, křesťané 40%

Madagaskar (zastarale Malgašsko), plným názvem Madagaskarská republika, je stát ležící na stejnojmenném ostrově v Indickém oceánu při jihovýchodním pobřeží kontinentální Afriky, a na nejbližších přilehlých ostrůvcích. Samotný Madagaskar je největší ostrov v Africe a 4. největší na světě. Od nejbližší pevniny (Mosambik) ho odděluje 400 km široký Mosambický průliv a jeho flóra a fauna je díky dlouhodobé izolaci z 90 % endemická.

Potápění

Moře kolem Madagaskaru hostí velkou rozmanitost volně žijících živočichů, včetně bezobratlých. Kolem ostrova jsou rozsáhlé korálové útesy. Lze zde nalézt tisíce druhů ryb, včetně velmi vzácné latimérie podivné, mimořádnou variaci barevných útesových ryb, rejnoků, ježků, sasanek a chobotnic. Na plážích se zde rozmnožují čtyři druhy mořských želv. Od června do záři migrují, kvůli páření, kolem jihozápadního břehu keporkaci z Antarktidy.

Galerie

Potápění

Výlety

Ubytování

Máte zájem?

Vyplňte nezávaznou poptávkuChci zasílat novinky – NEWSLETTER