Indonésie – Triton Bay

Prozkoumejte odlehlou zátoku Triton Bay, která je místem spousty endemických druhů, žraloků velrybích a mnoha dalších zajímavostí.

Sametově azurové vody Triton Bay se nachází v zapadlém koutu Západní Papuy, a otevírají dveře k nezapomenutelným potápěčským dobrodružstvím. Toto místo skrývá poklady pod hladinou doposud ještě neprobádané.

Podmořský ráj

Potápěčské lokality Západní Papuy se těší na své objevitele. Zdejší svět byl prvně odhalen v roce 2006 a od té doby si stále uchovává mnoho tajemství. Zátoka září biodiverzitou a pestrobarevnými měkkými korály

Různorodý podmořský život Můžete zde narazit na obří kanice a chňapaly či skvostné útesy plné školiček ryb. Neobyčejné měkké korály a endemické druhy zde tvoří paletu barev, která Vás nenechá spát.

Velrybí žraloci Zářným okamžikem Triton Bay je setkání se žraloky velrybími, které přitahují hejna ančoviček, jež se shromažďují kolem rybářských plošin zvaných bagany. Je to největší příležitost, jak zblízka sledovat tyto elegantní paryby v akci a může to být okamžik, který spatříte pouze jednou za život.

Nezkažená příroda

Triton Bay leží v chráněné mořské oblasti Kaimana, což ji dodává charakter divokého útočiště. Tato odlehlá destinace se stále vyvíjí a nabízí mnoho nových potápěčských lokalit k objevování. Hned jak se ponoříte do jejích vod ucítíte, že jste jen krok od pravého potápěčského ráje.

 

Co zde můžeme vidět

Pro více informací ohledně zájezdu klikněte ZDE